Submenu

Beekdal slide-rotator - 204.JPG
Beekdal slide-rotator - 144.jpg
Beekdal slide-rotator - 186.JPG

Academische Opleidingsschool

Scholen voor voortgezet onderwijs leiden steeds vaker onderwijspersoneel op de (toekomstige) werkplek op. Zij doen dat samen met de hbo-lerarenopleidingen en de universitaire lerarenopleidingen. Dit opleiden in de school wordt door de overheid (financieel) gestimuleerd en is onder andere ingegeven door het lerarentekort en de wens de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren.

Het Beekdal Lyceum is een van de scholen in Arnhem en omgeving die samen met het Instituut voor Leraar en School (ILS) van de Hogeschool Arnhem (HAN) en de Radboud Universiteit Nijmegen (RU) een rol speelt bij de opleiding van docenten.

Als gevolg van de keuze van het Beekdal Lyceum om als opleidingsschool actief te zijn, is er voortdurend een aantal stagiaires actief op de school Er zijn verschillende soorten stages. Jongerejaars studenten lopen mee en verzorgen soms lessen, degenen die in hun laatste studiejaar zitten, hebben de volledige verantwoordelijkheid voor een aantal klassen. De begeleiding die de docenten van het Beekdal Lyceum bieden is primair gericht op het leerproces van de student, maar zorgt er ook voor dat het leerproces van de leerlingen die met een stagiaire te maken hebben, goed kan doorgaan.

Beekdal Lyceum

Het Beekdal Lyceum is een kleinschalige  havo-vwo school met een tweejarige brugperiode. In de onderbouw kiezen leerlingen voor een sport- of voor een cultuurprofiel. Als LOOT-school biedt het Beekdal Lyceum speciale faciliteiten voor topsporters. Verder verzorgt het Beekdal Lyceum in samenwerking met ArtEZ Dansacademie de vooropleiding Dans.