
Extra Engels op het Beekdal Lyceum
Je vindt Engels erg leuk en je wilt nog meer Engels praten en schrijven dan in de gewone les mogelijk is. Je wilt nog meer te weten komen over Engelstalige landen en je wilt graag een internationaal certificaat halen. Als dat allemaal zo is, dan moet jij zeker voor Fast Lane kiezen!
Aan het eind van de derde klas kun je je daarvoor opgeven. Het Fast Lane programma begint namelijk in de vierde klas: één uur per week in 4 VWO, twee uur in 5 en 6 VWO, en twee uur in 4 en 5 HAVO. Wat we doen in die uren? We lezen artikelen en kijken tv programma’s of video’s/dvd’s over gebeurtenissen en kwesties in Engelstalige landen, waarover we dan gaan discussiëren en stukken schrijven. Je leert verschillende soorten teksten te analyseren en zelf te schrijven. We gaan ook naar een Engelstalige voorstelling. Grammatica leer je in de gewone Engelse les; bij Fast Lane oefen je meer met stijl, opbouw en gevarieerd taalgebruik. Alles wat je in de les (en daarbuiten!) doet, is er ook op gericht om je spreekvaardigheid en woordkennis in het Engels te vergroten. Daarom spreken we natuurlijk alleen maar Engels in de les! En daarom gaan we ook op studiereis naar Groot-Brittannië, waar we in gastgezinnen logeren.
In 5 HAVO of 6 VWO doe je een speciaal examen. Heb je het goed gedaan, dan ben je de trotse bezitter van een Anglia Certificate of English! Je kunt dat laten zien als je een opleiding of stage in het buitenland wil doen, of een Engelstalige/internationale opleiding in Nederland wil gaan volgen; dan hoef je meestal geen toelatingstoets of extra cursus Engels meer te doen.
Kies alleen voor Fast Lane als je voldoende belangstelling en motivatie hebt, en je wilt inzetten om zelf je taalvaardigheid te vergroten!
Examens
De examens worden geregeld door het Anglia Examination Syndicate; de kandidaten worden geregistreerd door de docent Fast Lane.
Meer informatie is te vinden op de website www.anglia.nl.
Leerlingen van 5 HAVO doen een Anglia examen op Advanced of Proficiency niveau; in 6 VWO op Proficiency, AcCEPT Proficiency of Masters niveau, afhankelijk van de capaciteiten. De Fast Lane cijfers in 4 HAVO, en 4 en 5 VWO tellen niet mee voor het Anglia examen, maar staan wel op het rapport, om een indicatie van de taalvaardigheden van de leerling te geven.
Toelatingseis
Minimaal het cijfer 7,0 voor Engels op het tweede rapport en het eindrapport van
klas 3.
Minimaal een 6,0 voor Fast Lane op het eindrapport van klas 4, en een 6,0 op het eindrapport van 5 VWO.
Kosten
€ 115 in 4 VWO
€ 350 in 5 VWO en in 6 VWO
€ 350 in 4 HAVO en in 5 HAVO
Hieruit worden onder andere betaald: de lessen, het lesmateriaal, het examengeld, (Engelstalige) voorstellingen, gastsprekers, deelname aan een Model United Nations conferentie, deelname aan de BBC Public Speaking Award of BBC Young Writers Award.